0509140474

טיפיםטיפים חזרה לבית הספר מבחינה תזונתית

טיפים חזרה לבית הספר מבחינה תזונתית

בשעה טובה ומוצלחת חודש אוגוסט מסתיים לו ואיתו החופש הגדול
והנה אנחנו עומדים לפני התחלות חדשות , מסגרות חדשות / ישנות וההתרגשות בשיאה , הצטיידנו לבית הספר והתיק מוכן לשנת הלימודים החדשה.

מה בנוגע לתזונה האם גם כבר התארגנתם?

טיפים חזרה לבית הספר מבחינת תזונה:

1.דאגו שהילדים לא יצאו מהבית על בטן ריקה , ארוחת בוקר קטנה תגרום לתחושת שובע עד ארוחת עשר , תחושת שובע אומר הטענת אנרגיית בוקר, ריכוז ורוגע כך שיגרום לבוקר לעבור בשלום ולא בקרקורי בטן, עייפות וחוסר ריכוז.
הכינו כל בוקר משהו קטן שניתן לנשנש לפני היציאה מהבית כמו קערת דגני בוקר עם חלב (רצוי דגני בוקר בריאים ככל שניתן ללא צבעי מאכל ,עשיר בסיבים תזונתיים וכמה שפחות סוכר), אפשר גם פרוסת לחם מלא עם ממרח כמו אבוקדו,גבינה,ביצה,כפית טחינה מלאה מעורבבת עם כפית סילאן וכו'

2.גוונו להם את הכריך לבית הספר כדי שלא יהיה להם משעמם רצוי שיהיה חלבון איכותי ולחם מלא + ירק או שניים ופרי מפירות העונה , תשקיעו בנראות ובחיתוך כדי שיהיה מגניב ויעשה להם חשק לאכול.

3.לילדים שמסיימים יותר מאוחר את בית הספר ,תצרפו חטיף אנרגיה בריא ,מופחת קלוריות, ניתן גם להכין בבית עם הילדים ,הבונוס ילמדו וייהנו מהעשייה, פרי או כריך קטן ואיכותי שישביע לאורך זמן.

4. הקפידו להכין ארוחת צהריים וארוחת ערב המכילות פחמימות (רצוי מלאות ובריאות), חלבונים וירקות טריים או מבושלים. החלבונים בארוחת הצהריים יכולים להיות בשר, עוף, הודו ודגים ואילו בארוחת הערב ביצה, טונה, גבינות וכו' , אפשר להכין מראש פשטידה מרק ועוד

גם ארוחה הכוללת קטניה ודגן מלא מהווה תחליף לחלבון איכותי ומלא

ניתן להתארגן ולהכין ארוחות מראש או לקצר את זמן ההכנה כך שהילדים יוכלו רק לחמם את ארוחת הצהריים.

5. הגבילו את צריכת החטיפים והמתוקים , אויבים לא מכניסים הביתה , חטיף או ממתק אחד ביום (גם מעדן נחשב כממתק) מספיק לחלוטין.

תאריך

14 ספטמבר 2019

טיפים נוספים

השאירו פרטים ונחזור אליכם